مطالب روزايران وجهان
مطلب خونه

هر ماه کاربر برتر بدوگرام در اين جعبه معرفي مي شود

نام کاربر : !*ASALI*!
وبسایت کاربر : !*ASALI*!
سمت کاربری : مديرکل سايت

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

استفاده از فايل هاي پيوست به صورت نامحدود
بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
دسترسي به بخش هاي ويژه مخصوص کاربران سايت
شرکت در نظر سنجي کاربر برتر ماه با جوايز ويژه

آیا اینشتین بیخدا بوده است؟!!
زمان کنونی: 1-3-1398، 01:37 عصر
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: shahin
آخرین ارسال: shahin
پاسخ 1
بازدید 90

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا اینشتین بیخدا بوده است؟!!
دیده شده است که آتئیست ها در فضای مجازی در حال مصادره کرده اینشتین به نفع خودشان هستند و با با جدیت اعلام میکنند که اینشتین بیخدا بوده است!! ما هم در پست به نقد این ادعای بی اساس یپردازیم.....

این افراد حتی به خودشان زحمت نداده اند تا یه صفحه ویکی پدیای اینشتین مراجعه کنند و نظر ایشان را در مورد خدا بدانند!! در صفحه ویکی پدیای اینشتین آمده است که
while disassociating himself from the label atheist.[122] He said "I believe in Spinoza’s God, who reveals himself in the lawful harmony of all that exists" (New York Times, April 25, 1929). He said he believed in the "pantheistic" God of Baruch Spinoza, but not in a personal god, a belief he criticized.[123][124] Einstein once wrote: "I do not believe in a personal God and I have never denied this but expressed it clearly".[125]
اینشتین از برچسب آتئیسم بر عقایدش خودداری میکرد او میگفت من به خدای اسپینوزا باور دارم این خدا به صراحت خودش را در نظم و هماهنگی قوانین جهان نشان میدهد . ایشان یک پانتئیسم ( وحدت وجودی) بود او میگفت من به تئیسم ( خدای شخصی) باور ندارم اما از ان هم انتقاد نیمکنم

در کتاب "Einstein and religion" نوشته ی ماکس جمر (Max Jammer)، چندین نقل قول از اینشتین آمده است که صراحتا آتئیست بودن خود را رد می کند:
There is harmony in the cosmos which I, with my limited human mind, am able to recognise, yet there are people who say there is no God. But what really makes me angry is that they quote me to support such views.
یک هماهنگی در جهان وجود دارد که من، با ذهن انسانی محدود خود، قادر به تشخیص آن هستم. هنوز افرادی هستند که می گویند خدایی وجود ندارد، اما چیزی که واقعا مرا خشمگین می کند آن است که این افراد از قول من می گویند که از چنین دیدگاه هایی حمایت می کنم. (صفحه 97)
جمر همچنین صراحتا می گوید: اینشتین نه آتئیست بود و نه آگنوستیک. (صفحه 96)

در کتاب "Einstein: his life and universe" نوشته ی والتر آیزاکسون (Walter Isaacson)، آمده است:
او [اینشتین] در نامه ای توضیح می دهد: آتئیست های متعصب... مانند بردگانی هستند که هنوز وزن زنجیر هایی را که پس از نبردی سخت انداخته اند، احساس می کنند. آن ها مخلوقاتی هستند که -در لجاجت خود علیه دین سنتی تحت عنوان افیون توده ها- نمی توانند موسیقی افلاک را بشنوند.

همان طور که دیدید انیشتین یک بیخدا نبوده است او فقط به خدای شخصی باور نداشته است است نه هر گونه مفهومی از خدا. در نامه ی اینشتین به گوتکیند هم "دیدگاه آگنوستیکی درباره ی خدا" و آن طور که نگارنده "محصول جهل بشر " پنداشته است همگی مربوط به "خدای شخصی" و انسان گونه (Anthropomorphic) بوده و ناشی از دیدگاه پان تئیستی اینشتین درباره ی خداست.
Letters of Note: The word God is the product of human weakness
در همان کتاب جمر از قول اینشتین نقل می کند: "ما پیروان اسپینوزا خدا را در نظم شگفت انگیز و قانون مندی موجودات و در روحی که خود را در انسان و حیوان متجلی می کند، می بینیم. این سوال متفاوتی است که آیا باید خدای شخصی مورد بحث قرار گیرد..."

و در آخر جمله ی زیبا و معروف اینشتین "God is not playing at dice" به معنای "خدا تاس بازی نیمکند" نشان از عمق اعتقاد وی به خدا و نظم کیهانی داشته است
پاسخ }
سپاس شده توسط

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نا مفهوم از گرافیک است.چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله صنعت در ستون و سطر آنچنان که لازم است و برای شرایط چاپ فعلی تکنولوژی مورد نیاز
و کاربردهای متنوع و با استفاده از طراحان با هدف بهبودابزار های کاربردی می باشد